Blog: Nowa stacja muzyczna – Stars.TV

Stars.TV, foto: Facebook

Dzisiejszy wpis poświęcę nowej stacji muzycznej Stars.TV. Pierwsze informacje o kanale pojawiły się tuż przed samym startem. Inauguracja programu stacji nastąpiła w poniedziałek, 22 października. Pierwotnie start emisji miał nastąpić o godzinie 18, ale z powodu problemów technicznych stacja wystartowała około 22:15.

Kanał znajduje się na „połówce” transpondera należącego częściowo do Cyfrowego Polsatu, a mianowicie tp. 10.911Ghz. Stacja ta choć nadawana w jakości standardowej (SD), może być odbierana przez dekodery HD, gdyż transponder jest w standardzie DVB-S2 (przeznaczony dla stacji w jakości HD).

Kanał tworzony jest przez spółkę Stars.TV Sp. z o.o. Spółka składa się z pracowników, którzy wcześniej tworzyli kanał NEXT Music HD. Stars.TV jest nadawany w przekazie niekodowanym. Znajduje się już na liście kanałów platform n i CYFRA+, nie ma go w CP (można wyszukać ręcznie).

Na razie jest to wersja testowa. Testy, jak zapowiada nadawca, potrwają 2-3 tygodnie. Ramówkę tworzą bloki, tj.: Best Morning, Best Music, Best Oldies, Best Party, Best Ballads, Best Rocks, a w weekendy pojawia się Best Weekends. Od początku nadawania stacja ma problemy, głównie z dźwiękiem.

Stars.TV prezentuje muzykę z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i po roku 2000, w tym obecne hity. Stacja działa na koncesji czeskiej, planuje emitować 10% polskiej muzyki.

Jakość kanału nie jest najgorsza, logotyp nie rzuca się aż tak bardzo w oczy, choć napis TEST mógłby być trochę mniejszy. Oprawa graficzna na razie nie jest górnych lotów, ale to przecież są testy. Na plus na pewno należy uznać to, że przy każdej piosence emitowana jest data wyprodukowania teledysku do utworu, stacja nie emituje reklam (choć w przyszłości to się zapewne zmieni) oraz ciekawie opracowane jest tło przy starszych teledyskach, dzięki czemu na ekranie po bokach nie ma czarnych pasków.

Bardzo dobrze, że utwory zostały wymieszane i są emitowane na przemian raz starsze, raz nowsze. Na minus zapisałbym jedynie problemy z dźwiękiem. Może to być jedna z najciekawszych propozycji jeżeli chodzi o kanały muzyczne. Bez problemu może łączyć starsze i młodsze pokolenie. Na antenie można napotkać utwory takich artystów jak np.: Michael Jackson, U2, Modern Talking, Katy Perry, Rihanna i Linkin Park. Dzięki swojej różnorodności, spokojnie może konkurować z takimi stacjami jak choćby Eska TV, 4fun.tv czy Polo Tv i Rebel.tv, które raczej specjalizują się w jednym typie muzyki. Wysokie miejsce znajdzie u ludzi, którzy pamiętają lata świetności wybranych utworów, dzięki czemu będą mogli wracać do czasów młodości.

Kończąc, myślę, że Stars.TV będzie miał dość dużą widownię wśród kanałów muzycznych. Stacja zadziała jako muzyczny wehikuł czasu, będzie można cofnąć się w czasie i spędzić miło wolną chwile. Więc będziecie oglądać?

Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Blog: Nowa stacja muzyczna – Stars.TV”

  1. anula napisał(a):

    Stacja jak najbardziej na plus ,niestety dzwięk kiepskiej jakości ale myślę że z czasem będzie lepiej.

  2. Zbyszek napisał(a):

    Male sprostowanie stacja jeszcze nie ma koncesji Czeskiej dopiero czekaja na nią.Co do stacji jak na razie jest coll oby nie skończyła jak TV DISCO

Zostaw odpowiedź